TTSR 2017 - Szczecin raz jeszcze

The Tall Ships Races Szczecin, 5 - 8 sierpnia 2017 za nami. Śladem tamtych dni są fotografie spotkań, do których doszło na pokładzie "Daru Młodzieży" i z udziałem jego załogi. Spontanicznych i zaplanowanych.

Parady

Są stałym elementem każdego zlotu. Maszerują w wesołym korowodzie załogi wszystkich jachtów i żaglowców uczestniczących w regatach. "Dar " wystawia zwykle jedną umundurowaną, elegancką wachtę, z biało-czerwonymi banderami.

Pogoń na pokładzie

Cała drużyna futbolistów ekstraklasowej Pogoni Szczecin wpadła do nas na śniadanie, uczestniczyła w podniesieniu bandery. Dostaliśmy piłkę z autografami i urodzinowy tort (35 lat minęło ...).

Kapitan Mazurek

Odwiedziła nas z córeczką kpt. mar. Katarzyna Mazurek - pierwsza w polskiej Marynarce Wojennej kobieta - dowódca okrętu bojowego. Absolwentka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, od jesieni ubiegłego roku dowodzi okrętem transportowo-minowym ORP "Lublin" z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Żaglowce Marka Cz.

Szczeciński fotoreporter Marek Czasnojć w rejsach na "Darze Młodzieży" spędził ponad rok. Uczestniczył m.in. w dziewiczej podróży w 1982 roku. Wcześniej pływał na "Darze Pomorza". Fotografowanie żaglowców to pasja i profesja. Wydał wiele albumów, gdzie "Dar" i jego ludzie, zajmują eksponowane miejsce. Przyszedł z  najnowszym albumem, który zadedykował staremu towarzyszowi żaglowych rejsów kapitanowi Śniegockiemu.

Wicepremier w salonie

Jednym z najbardziej obleganych gości "Daru" był wicepremier Mateusz Morawiecki. Do pamiątkowej fotografii "ustrzelili" gościa gospodarze salonu.

Spotkań - zawsze sympatycznych - było znacznie więcej. Nie zawsze był jednak przy nich fotograf. Z zaskoczenia odwiedził komendanta dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak, z grupą współpracowników, niedzielnym porankiem, zameldował się prezydent Szczecina Piotr Krzystek, dziękując za udział. Na saling, z asekuracją, wspiął się współorganizator pamiętnej Operacji Żagle Gdyni 2014 Krzysztof Romański - namiętny fotograf żaglowców, autor albumów. Nie zostawił swojego wizerunku, zamieszczamy na zakończenie fotografie z wysokości masztów "Daru".

 

 

Parady

Parady

Parady

Parady

Pogoń na pokładzie

Pogoń na pokładzie

Kapitan Mazurek

Kapitan Mazurek

Kapitan Mazurek

Kapitan Mazurek

Żaglowce Marka Cz.

Żaglowce Marka Cz.

Żaglowce Marka Cz.

Wicepremier w salonie

Krzysztof Romański na maszcie

Krzysztof Romański na maszcie

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
10.08.2017
Wprowadzenie:
A.Gosk 10.08.2017
Ostatnia modyfikacja:
A.Gosk 10.08.2017