TTSR 2017 - Szczecin raz jeszcze

The Tall Ships Races Szczecin, 5 - 8 sierpnia 2017 za nami. Śladem tamtych dni są fotografie spotkań, do których doszło na pokładzie "Daru Młodzieży" i z udziałem jego załogi. Spontanicznych i zaplanowanych.

Parady

Są stałym elementem każdego zlotu. Maszerują w wesołym korowodzie załogi wszystkich jachtów i żaglowców uczestniczących w regatach. "Dar " wystawia zwykle jedną umundurowaną, elegancką wachtę, z biało-czerwonymi banderami.

Pogoń na pokładzie

Cała drużyna futbolistów ekstraklasowej Pogoni Szczecin wpadła do nas na śniadanie, uczestniczyła w podniesieniu bandery. Dostaliśmy piłkę z autografami i urodzinowy tort (35 lat minęło ...).

Kapitan Mazurek

Odwiedziła nas z córeczką kpt. mar. Katarzyna Mazurek - pierwsza w polskiej Marynarce Wojennej kobieta - dowódca okrętu bojowego. Absolwentka Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, od jesieni ubiegłego roku dowodzi okrętem transportowo-minowym ORP "Lublin" z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Żaglowce Marka Cz.

Szczeciński fotoreporter Marek Czasnojć w rejsach na "Darze Młodzieży" spędził ponad rok. Uczestniczył m.in. w dziewiczej podróży w 1982 roku. Wcześniej pływał na "Darze Pomorza". Fotografowanie żaglowców to pasja i profesja. Wydał wiele albumów, gdzie "Dar" i jego ludzie, zajmują eksponowane miejsce. Przyszedł z  najnowszym albumem, który zadedykował staremu towarzyszowi żaglowych rejsów kapitanowi Śniegockiemu.

Wicepremier w salonie

Jednym z najbardziej obleganych gości "Daru" był wicepremier Mateusz Morawiecki. Do pamiątkowej fotografii "ustrzelili" gościa gospodarze salonu.

Spotkań - zawsze sympatycznych - było znacznie więcej. Nie zawsze był jednak przy nich fotograf. Z zaskoczenia odwiedził komendanta dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmund Andrzejczak, z grupą współpracowników, niedzielnym porankiem, zameldował się prezydent Szczecina Piotr Krzystek, dziękując za udział. Na saling, z asekuracją, wspiął się współorganizator pamiętnej Operacji Żagle Gdyni 2014 Krzysztof Romański - namiętny fotograf żaglowców, autor albumów. Nie zostawił swojego wizerunku, zamieszczamy na zakończenie fotografie z wysokości masztów "Daru".

 

 

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
10.08.2017
Wprowadzenie:
A.Gosk 10.08.2017
Ostatnia modyfikacja:
A.Gosk 10.08.2017