Konkurs o Nagrodę Czerwonej Róży 2017

"Z pokolenia w pokolenie

W tradycji ruchu studenckiego zawsze starsi koledzy pomagali młodszym w kształtowaniu się postaw, zainteresowań i ambicji.

Pragnąc pójść tropami przekazywania wartości, z którymi życie jest bogatsze i ciekawsze, uczciwe i godne, będziemy dążyć do podtrzymywania więzi międzypokoleniowej i wspierać wszelkie przejawy aktywności studentów, zmierzającej do rozwoju nowych cech osobowości.

Będziemy odwoływać się do tradycyjnego symbolu studenckiego środowiska gdańskiego "Czerwonej Róży". Pragniemy by nadal był wyrazem twórczej aktywności społeczności akademickiej w dziedzinie kultury, nauki i turystyki.

Mamy nadzieję, że "Czerwona Róża" będzie dla nas wszystkich symbolem doskonałości, piękna, intelektu, zwycięstwa młodości, pamięci i duchowego związku ludzi."

- preambuła statutu Stowarzyszenia Czerwonej Róży.

 

Najzdolniejsi studenci Pomorza zaprezentują się w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni gości najlepszych studentów Pomorza. W ubiegłym roku laureatem Konkursu Czerwonej Róży był Paweł Górecki, student AMG i dlatego prezentacje wszystkich finalistów tegorocznej edycji Konkursu odbyły się w dniu 15 maja 2017 roku (poniedziałek) w budynku Wydziału Nawigacyjnego.

Finałowa Gala Konkursu o Nagrodę Czerwonej Róży odbędzie się w dniu 21 maja 2017 roku o godz. 15:00 w auli T. Meissnera w budynku głównym Akademii Morskiej w Gdyni (ul. Morska 81 - 87, Gdynia).

 

Idea konkursu o nagrodę Czerwonej Róży

Czerwona Róża to symbol piękna, doskonałości i miłości. Pod tym hasłem kryją się także bogate tradycje pomorskiego środowiska akademickiego. Od 55 lat niezwykle prestiżowa statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów. A historię konkurs ma bogatą...

Każdy z nas słyszał o legendarnym studenckim Klubie Studentów Wybrzeża "Żak", który od 1957 roku przyciągał ludzi swoją twórczą mieszanką. Studenckie teatry, kabarety, Dyskusyjny Klub Filmowy, klub jazzowy - prawdziwa wylęgarnia talentów. W sentymentalnych opowieściach pokolenia naszych rodziców często pojawiają się obrazki artystycznego życia skupionego w murach ówczesnego Żaka. To właśnie tam narodziło się Stowarzyszenie Czerwonej Róży, które kultywuje najlepsze wartości pomorskiego środowiska akademickiego do dziś.

Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę. Jednak w 1999 roku, udało się go reaktywować.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet. Zwycięzca konkursu - najlepszy żak Pomorza otrzyma także możliwość reprezentowania naszego regionu w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP - Primus Inter Pares.

Nagrody w Konkursie:

  • samochód osobowy - dla najlepszego studenta,
  • stypendium 12.000 zł - dla najlepszego koła naukowego.

Harmonogram Konkursu

  • 15.05.2017 r. - Publiczna prezentacja najzdolniejszych studentów i kół naukowych Pomorza - uczestników finału Konkursu (Akademia Morska w Gdyni, Wydział Nawigacyjny, Aleja Jana Pawła II 3)
  • 21.05.2017 r. o godz. 15:00 - Gala Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (aula T. Meissnera, budynek główny Akademii Morskiej w Gdyni, ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia).

Wstęp wolny.

Organizatorzy Konkursu: Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych Województwa Pomorskiego

Gospodarz Konkursu: Akademia Morska w Gdyni

 

Dodatkowe informacje
Michał Rybak
Sekretarz Stowarzyszenia Czerwonej Róży
tel.: +48 58 684 86 71
e-mail: konkursatczerwonaroza.org.pl
www.czerwonaroza.org.pl

Podmiot udostępniający: 

AMG Biuro Promocji

Wytworzył informację:

M.Rybak
08.05.2017
Wprowadzenie:
M. Zajk 08.05.2017
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 18.05.2017