KEiT PAN pod żaglami "Daru Młodzieży"

Spotykają się dwa razy w roku - tym razem posiedzenie odbyło się w niecodziennym miejscu, na pokładzie "Daru Młodzieży".  Z inicjatywy JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni prof.dr hab. inż. Janusza Zarębskiego, członkowie  Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk obradowali pod żaglami na wodach Zatoki Gdańskiej. 

Obok ściśle profesjonalnych, badawczych i organizacyjnych problemów omawianych podczas obrad, uczestnicy zakosztowali namiastki morskiej przygody w kontakcie z wyjątkowym żaglowcem jakim jest nasza fregata. Alarmy manewrowe, stawianie i sprzątanie wielkich rejowych żagli, praca na rejach, specyfika służby i pracy na żaglowcu stanowiły niewątpliwą atrakcję dla naukowców na codzień zajmujących się najbardziej wyrafinowanymi dziedzinami nauk technicznych. Nastrój budowała także wyjątkowo sprzyjająca pogoda - słoneczna z umiarkowanym wiatrem i łaskawym, spokojnym morzem.

Komitet Elektroniki i Telekomunikacji jest jednym z komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, działający w ramach Wydziału Nauk Technicznych PAN. Komitet zajmuje się naukami związanymi z elektroniką i telekomunikacją oraz technikami informacyjnymi takimi  jak: teoria i modelowanie (zjawisk, elementów, układów, systemów, sygnałów), nanoelektronika i mikroelektronika(układy scalone wysokiej skali integracji), optoelektronika (technika laserowa, optoelektronika obrazowa, fotowoltaika, technika światłowodowa, fotonika), sygnały (cyfrowe i analogowe przetwarzanie sygnałów), układy i systemy (teoria i aplikacje systemów elektronicznych), materiały i technologie (wytwarzanie układów elektronicznych w warunkach badawczych i przemysłowych), inżynieria sprzętu i oprogramowania (integracja sprzętu i oprogramowania, układy FPGA/VHDL, układy DSP, inżynieria komputerowa). 

Według zgodnej opinii uczestników, organizatorzy kolejnych posiedzeń KEiT będą mieli trudne zadanie. Poprzeczka postawiona przez Akademię Morską sięga poziomem rei "Daru Młodzieży".

fot. Aleksander Gosk, Krzysztof Nieradko

 

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
12.09.2017
Wprowadzenie:
A.Gosk 14.09.2017
Ostatnia modyfikacja:
A.Gosk 21.09.2017