Bal Morski 2017

25 lutego 2017r.,  w ostatnią sobotę karnawału, w marynistyczno-żeglarskiej scenografii auli  Akademii Morskiej w Gdyni odbył się tradycyjny WIELKI BAL MORSKI.

Historia organizowania tej pięknej imprezy sięga początków istnienia Szkoły. Począwszy od 1921 r. do końca międzywojnia, zarówno w Tczewie, jak i w Gdyni Bal Morski był stałym elementem kalendarza wydarzeń naszej Szkoły. Spotykała się na nim śmietanka towarzyska miasta, elity morskie Rzeczypospolitej oraz przedstawiciele władz ze stolicy. Magnesem przyciągającym na bal byli ludzie morza, prezentujący się wyjątkowo elegancko w galowych mundurach.

Tegoroczny bal był dwudziestym czwartym z kolei obecnej doby, odkąd to 20 lutego 1993r. z inicjatywy   Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Morskich powrócono do tej tradycji. Tak więc jak co roku, na zaproszenie rektora AMG prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego w balu uczestniczyli przedstawiciele polskiego parlamentu, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, władze  regionu i miasta oraz prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw gospodarki morskiej, stoczni, portów i banków.

Do tańca grał znakomity 8 osobowy zespół muzyczny M–ART. LIVE. Nie brakowało atrakcji i niespodzianek. JM Rektor częstował tortem ufundowanym z okazji 97 rocznicy powołania Polskiego Szkolnictwa Morskiego. Wybrano Miss Balu, którą została urocza "syrenka" Magdalena Goltz. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrodę główną w postaci kilkudniowego rejsu dla dwóch osób na żaglowcu szkolnym "Dar Młodziezy". Bal trwał do białego rana, a wychodzący w szampańskich humorach jego uczestnicy zadeklarowali swój udział w następnym Wielkim Balu Morskim. 

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

Rzecznik AMG
28.02.2017
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 28.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 10.05.2017