Aktualności

Żegluga śródlądowa - uśpiony potencjał

Polski sektor żeglugi śródlądowej przeżywał swój okres świetności niemal pół wieku temu. Kolejnych kilka dekad to natomiast czas zaniedbania i braku inwestycji. Branża ta nie jest jednak gospodarczym przeżytkiem, o czym świadczy prężne jej funkcjonowanie na zachodzie Europy, a nawet tuż za naszą wschodnią granicą. Czy stać nas na renesans transportu rzecznego w Polsce? Jaki udział mogłoby mieć w nim Pomorze? Jakimi aktywami dysponujemy i jak można byłoby je wykorzystać?

Wprowadzenie:
i.wierzbowska 24.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 24.02.2017

Posiedzenie Academic Affairs Committee IAMU w Gdyni

W dniach 05 i 06 lutego odbyło się posiedzenie AAC (Academic  Affairs Committee), jednego z 4 komitetów Stowarzyszenia Wyższych Uczelni Morskich IAMU (International Association of Maritime Universities)

Akademia Morska w Gdyni, w osobie Rektora Akademii Morskiej w Gdyni, już drugą 2-letnią kadencję przewodniczy temu komitetowi.

Wprowadzenie:
i.wierzbowska 21.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 21.02.2017

Bezpieczeństwo portów i torów podejściowych

Pod patronatem i z udziałem wiceministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pana Pawła Brzezickiego zorganizowano, staraniem JM Rektora Akademii Morskiej profesora Janusza Zarębskiego oraz dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni kpt.ż.w. Wiesława Piotrzkowskiego, specjalistyczne seminarium pt. „Techniczne możliwości rozwoju systemów wspomagających bezpieczeństwo w portach i na podejściach do nich”.

Wprowadzenie:
A.Gosk 01.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 21.02.2017

Strony